Blogcu kızlar toplandık

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
FavoriteLoadingAdd to favorites

8 kişinin defterinde

Blogcu kızlar toplandık
12 Temmuz 2018 133 defa okundu 0 yorum

Şu blog alemi nelere kadir. Yorumlar ve mailleşmeler bazılarımızı hakiki hayatta da tanışmaya götürüyor. Rabia ile yıllardır süren dostluğumuzu genişletip 4 blogcu bir araya geldik cumartesi günü bizim evde. Hepinizin tanıdığı Yeşil Kivi’den Seçil ve Şehri Bursa’dan Çiğdem ile de tanışma imkanı bulmuş oldum. Ayrıca de Çiğdem blogu gibi kendisi de Şehri Bursa’dan taa Gaziantep’e gelmişken yaptık bu toplantımızı.

Hazırlıklar sırasında ve davetli ağırlama kısmında Erdem’e bakma konusunda Eşimin, kayınvalidemin ve annemin koskocoman katkıları oldu. Hem dolma ve sarmayı babam ve annemle birlikte bir gece önceden yaptık. Çiğdem ben misafirim dememiş ve o da Rabia ile birlikte akşam bize getirmeye çok şık ve lezzetli bir ikram hazırlamıştı (Erdem’in masadaki tek favorisi oldu).

Rabia’nın oğlu ve annesi, Seçil’in kızı, benim oğlum ve annem.. Hem güzel muhabbetler, evimizde güzel bir 3 saat geçirdik. Ben fazla keyif aldım. Hem tanıştığıma ayrıca gelip misafirim olduklarına fazla hoşnut oldum.

Menümde her zamanki gibi az lakin öz şeyler vardı 🙂 Gerçekten yerine getirmek istediğim diğer şeyler de vardı lakin meydana çıkan aksaklıklar yüzünden talih olmadı.

Sofranın jönü Zeytinyağlı kuru patlıcan ve biber dolması – yaprak sarma

Tarifini Seçil’den aldığım Makarna Salatası

Portakal ağacından aldığım ve yıllardır yaptığım tat: Kol Böreği

Vazgeçilmezim: Limonsu cheesecake

Çiğdem ve Rabia’nın getirdiği Kremalı Külahlar (Kreması Rabia’nın dut kremalı kekinin kremasından, harika bir krema oluyor.)

Ve annemlerin bir önceki hafta halamlarla birlikte yaptıkları cevizli-bademli sucuklar. Doğrusu ben de gidip bol fotoğraf çekip, üretim aşamaları ile birlikte buraya kâğıda dökmek istiyordum ama gidemedim. Resim çeken akrabalarımızdan alabilirsem, üretim aşamalarını da öğrendikten daha sonra burada size bahsedeceğim inşallah.

Bir de bir anekdot düşmek istiyorum: Zeytinyağlı kuru dolma benden beklenen bir tasvir fakat tarifi acilen vermeyeceğim, çünkü içini babam hazırladı, bir dahaki sefere ben hazırlayıp bütün ölçülerle yazmak istiyorum buraya.

Ekleme: Çiğdem’in Bursa’dan getirdiği, Bursa hatırası hediyeleri ve lezzetli Türk kahvesini yazmasam olmazdı. Baştan teşekkür ediyorum.

sizlere yemekmutfagi.com farkıyla sunulmuştur

Yorumlar