El Titremesi Nedenleri, Nasıl Önlenir? Size İyi Gelecek 3 Bitkisel Tedavi

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
FavoriteLoadingAdd to favorites

kişinin defterinde

El Titremesi Nedenleri, Nasıl Önlenir? Size İyi Gelecek 3 Bitkisel Tedavi
13 Şubat 2019 47 defa okundu 0 yorum

El Titremesinin En Yaygın 6 Nedeni

El titremesi, günlük yaşamı etkileyen ve erken teşhis yapılmadığında önemli problemlere yol açan bir rahatsızlıktır. El tremoru olarak tıpta tanımlanır. Ara Sıra hastalığın kendisi olabildiği gibi başka bir rahatsızlığın da belirtisi olabilir. böylece bir nesneyi tutarken gücünüzü kullanamıyorsanız, yazı yazarken zorlanıyorsanız hemen sizler için hazırlanan yazımızı pür uyarı okumalısınız. Çünkü bu satırlarda el titremesinin nedenleri ve çözüm önerileri yer alıyor.

El Titremesi Neden Olur?

El titremesine niçin olan o kadar fazla durum vardır. Bu ara sıra psikolojik nedenlerden nedeniyle yaşanır ara sıra de sinirsel bir rahatsızlık sonucu gözlemlenir. El titremesinin nedenleri en iyi şekilde aşağıdaki listemiz ile ifade edilebilir:

1) Ilaç Tabi Etki Yapabilir

 • El titremesi herkeste görülebilen bir durumdur. Eğer kronik şekilde kullandığınız bir ilaç varsa ve bu ilaçlar asap sistemini düzenliyorsa, buna emrindeki bağlı etki olarak eller titreyebilir.

2) Gerginlik Kaynaklı Yaşanabilir

 • Heyecanlı ya da gergin anlarda ahali gerginlik aşağı olmaktadır. Bu durum ise bedene yansır ve ellerde titreşim görülür.
 • El titremesi böyle anlarda geçici bir rahatsızlıktır. Birey kendini iyi hissettiğinde ve nabzı düzeldiğinde titreşim de ortadan kalkar.

3) Kan Şekeri Düşüklüğünde Görülür

 • Uzun vakit açlık durumunda ve kan şekerinin düştüğü anlarda elde titreme meydana gelir.
 • Yemek Yemek yedikten yaklaşık 3 saat daha sonra elde titreşim görülüyorsa ve sık sık bu durum yaşanıyorsa doktora görünmekte üstünlük var.

4) Parkinson Hastalığı Habercisi Olabilir

 • Beyinde oluşan hasarlardan nedeniyle yaşanan Parkinson hastalığının en aşina belirtisi elde titremedir. Rahatsızlık önemli boyuta ulaştığında kişi bardak bile tutamaz ayla gelir. Sürekli yaşanan titremeler, ilaç takviyesi ile daha sakin ayla getirilir.
 • Bu hastalık ilerlediğinde her iki ele ve bacağa değin yayılabilir.

5) MS Multiple Skleroz Hastalığı Riski Olabilir

 • Hareket halinde iken titreme yaşatan bu rahatsızlık, teşhisi yapıldığı andan itibaren hekim kontrolü gerektirir.
 • Elde başlayan titremeler, bedene yayıldığında MS hastalığı riski taşır.

6) Vitamin Eksikliğinden Nedeniyle Titreşim Yaşanır

 • Bazı kişilerde beceriksiz beslenmeden dolayı elde titreşim görülür. Bilhassa de B vitamini eksikliği bu titremeleri tetikler.
 • Yüksek kafein tüketimi de el titremesine neden olmaktadır. Kafein dozunu bir tedarik düşürerek bu sorun ile çaba edilebilir.

El Titremesine Ne İyi Gelir? Evde 3 Bitkisel Çare Yöntemi

El titremesi bitkisel çözüm ile emin tedavi edilemeyecek bir rahatsızlıktır. Bitkisel öneriler ile yalnızca titremeler azaltılabilir veya ceset direnci korunur. Titremeyi sonlandıran herhangi bir bitki de yoktur. Acilen sizlere önerdiğimiz nebati çare yöntemleri ile bu rahatsızlığın şiddetini bir arz azaltabilirsiniz. El titremesi tedavisi ve teşhisi için mutlaka doktora gitmelisiniz!

1) Kedi Otu Bitkisi

 • Kedi otu bitkisi, sinirleri yatıştıran ve stresli günleri daha çabuk atlatmanızı sağlayan bir bitkidir. Strese tabi yaşanan el titremesi için de tavsiye edilir.
 • Kedi otu çayını gün içinde 2 kere tüketerek stresinizi yok edebilir, bedeninizi rahatlatabilirsiniz. Böylece gergin anlarda el titremesi problemi ile uğraşmamış olursunuz.

2) Kuşburnu ve Kakule

 • Suna Dumankaya, el titremesi sorunu için yöneltilen sorulara kuşburnu ve kakule bitkisi ile yanıt vermiştir. Bu iki bitkinin cisim direncini yükselttiği ve titremeleri hafiflettiği bilinir.
 • bir tutam kuşburnu ve bir tedarik kakuleyi 500 ml suda demleyin ve ılıdığında tüketin. Bu bitki çayı ile sinir sistemini dengeleyeceksiniz. Ayrıca el titremesi için nebati bir destek almış olacaksınız.

3) Çarkıfelek Bitkisi

 • Dünyanın öyle fazla uygun asap hastalıkları için önerilen çarkıfelek bitkisi, ülkemizde uzmanlar kadar el titremesi için önerilmektedir. Gün içinde 3 kere çarkıfelek bitkisini demleyip içerseniz, genel karoser ve el titremelerini sonlandırabilirsiniz.
 • Hem bu bitki daha gizli uyumanızı ve daha sağlıklı kalmanızı da sağlıyor. Bu özelliği ile yorgunluğa ast titremeler son buluyor.

El Titremesi Nasıl Önlenir?

Son zamanlarda yazı yazarken ya da nesneleri tutarken elinizin titrediğini ayrım ediyorsanız, vakit kaybetmeden bir Nöroloji uzmanına görünmelisiniz. Doktorunuzla medikal tedaviye başlayarak el titremesini önleyebilirsiniz. Medikal tedavinize ilave olarak şu önerileri uygulayarak el titremesinin önüne geçebilirsiniz:

 • Gıda kayda değer: Beslenmenize dikkat edin. C vitamini açısından zengin besinlerle beslenin.
 • Strese yer yok: Strese ast yaşanan el titremesinin tek çözümü vardır: Stresten uzaktan kalmak. Sizi üzen durumlara fırsat vermeyin.
 • Spor alışkanlığı: Anlamsız zamanlarınızda el titremesi egzersizleri yapın. Elinizi açıp kapatarak ve nesneleri tutup bırakarak parmak kaslarınızı faal ülkü getirin.
 • Kafein azaltılmalı: Jurnal kafein alımını sınırlandırın. Kahve ve çayı çok seviyorsanız, her bir içecek için belirli bir doz ayarlayın.
 • Uzman kontrolü şart: İlaçların yan etkisi sebebiyle yaşanan el titremelerini durdurmak ve imha etmek için doktorunuza danışın. Muadil ilaçları önerecektir.

El Bakımı: Eskimiş Elleriniz İçin Onarıcı 5 Bitkisel Bakım Maskesi

sizlere yemekmutfagi.com farkıyla sunulmuştur

Yorumlar